Gora Gátova alej

Závody

► 8.9.2013 - Závody v Suchdole n.Odrou

S Erikou (Villy a Bols) a Kristýnou (Flek) jsme se v neděli zúčastnily agility speciál-jumping v Suchdole.
V prvním jumpingu Gora špatně vběhla do slalomu - odmítnutí, takže jsem ji navedla znovu - zase vynechala první náběh... Napodruhé se už trefila dobře a zbytek běhu byl už čistý, ale to zdržení a dvě odmítnutí, no bylo z toho 15.místo.

Zkoušku běžela Gora celou bez chyby, jen teda dost pomalu, ale stejně skončila na 1.místě, protože to byl jediný čistý běh v LA1. Na příští závody už asi zkusíme kategorii LA2, kvalifikaci už máme splněnu.

Druhý jumping zvládla Gora zase bez chyby, ale zase v pomalejším tempu, a na bednu to už nestačilo. Škoda, kdyby měla Gora na závodech aspoň částečně tu rychlost, co mívá na cvičáku, byla by fakt dobrá. Asi na ni přenáším svoji nervozitu .
Erika s Villíkem byla ve zkoušce SA2 druhá a Kristýna s Flekem v MA1 třetí, takže celkově pro nás určitě úspěch.

► 5.7.2013 - Horský běh a Dogtrekking: NIGHT-TRAIL Ostravice 29 km

5.6. jsme se s Gorou a Alčou a Lussi vypravily na Ostravici na noční dogtrekking na 29 km okolím Lysé Hory a Smrku. Vycházelo se v devět večer ještě za světla, v půl jedenácté už jsme zapínali čelovky a baterky. Trasa vedla nejprve po vrstevnicích kolem Smrku, pak jsme sešli k vodní nádrži Šance, přes hráz a zase jsme vystoupali na vrstevnici pod Lysou Horou. Pak už jsme se po lesních cestách vraceli do kempu, odkud jsme startovali. Do cíle jsme dorazili ve tři hodiny.

Po většinu trasy nám na cestu kromě baterek svítily hvězdy, ale poslední hodinu (asi ve dvě) se zatáhlo a začalo drobně ale vytrvale pršet. To už se šlo hůř, protože byla mlha. Na dvacátem kilometru jsme špatně odbočili a asi půl hodiny si zašly do kopce, takže jsme se museli vracet. Nakonec jsme šťastně dorazili do cíle smiley. Vyzvedli jsme si účastnické diplomy a v pět ráno už jsme příjemně unavené spaly doma smiley.

Tady je ještě odkaz na fotky ze závodu enlightened.

► 2.6.2013 - Závody agility v Suchdole nad Odrou

Běžely se tři běhy: agility, zkouška, jumping. Gora už má splněn přestup do A2, ale ještě jsem ji přihlásila do jedniček. Agility běžela krásně bez chyby až k osudné houpačce, kterou stále dobře nezvládá. I když na cvičáku už pěkně zastavuje a čeká na zhoupnutí, v závodě ji zase přelítla jako blesk. Tak jsem ji vrátila na opravu - za cenu diskvalifikace - to už ji přešla váhavě, pomalu, ale pěkně, pak už zase doběhla bez chyby. Ve zkoušce zase pro změnu váhala u kladiny, protože už byla dopletená z té houpačky z minulého běhu, tak jsem jí musela pomoct - zase disk. V posledním jumpingu běžela moc pěkně i když trochu pomaleji a s jednou odmítačkou u áčka - 18. místo z 37. Škoda té houpačky, mohlo to být mnohem lepší.

► 28.7.2012 - Neoficiální závody agility O Javornickou tlapku

S Gorou jsme se zúčastnily jako závodnice a zároveň jsem dělala i pořadatele. V jumpingu i agility jsme se s Gorou bohužel diskvalifikovaly. Ale i přes velké horko běžela Gora s radostí. Diskvalifikace v jumpingu byla moje vina, protože jsem Goru špatně navedla na překážku, takže vběhla do vedle stojícího tunelu. V agility parkuru to bylo hodně podobné, Gora běžela s takovou chutí, že jsem ji prostě nestihla ukočírovat a zase se jí zalíbil tunel, místo aby proběhla slalomem smiley. Závody se povedly, počasí vyšlo, i když bylo až moc horko.

► 2.10.2010 - XIX. ročník závodu O cenu Veřovic a XI. Ročník závodu Memoriál Karla Škarpy

Závody dopadly výborně, Gora se umístila na 3. místě v kategorii ZVV1 - poslušnost (z osmi závodníků). Jsem moc spokojená, ze 100 bodů Gora dostala 85. Nejvíce ztratila na dlouhodobém odložení, protože těsně před koncem si sedla. Ale jinak se nepohnula, tak dostala 5 bodů z deseti. Rozhodčí říkala, že to chápe, že je hladkosrstá a byla hodně velká rosa a taky dost chladno. Deset bodů dostala jen z přivolaní a "sedni, lehni, vstaň". Jinak po bodíku, dvou ztratila u všeho. Paní rozhodčí Goru pochválila, že je šikovná, jen trochu zbrklá cool. Trochu mě mrzí ztracený bod u aportu, protože Gora vyběhla předpisově až po povelu, i s tím jejím radostným výskokem těsně před činkou, ale pak se trošku začichala, ale hned aport pěkně donesla. Ale tak nevadí, byla perfektní a hlavní je, že vše dělala s radostí. Takže 31.10. chceme zkusit zkoušky ZZO, tak uvidíme.

nástup závodníků                                                                     dlouhodobé odložení

► 23.4.2009 - O strakatou blechu - Agility závody ve Valašském Meziříčí
Tak jsme se vydali na naše druhé závody. Běhal se 3x jumping, což pro nás byla výhoda, protože houpačku ještě Gora sama neumí. Sice jsme se opět 3x diskvalifikovali ( ), ale tentokrát to šlo Goruš líp, snažila se a snad ji to i víc bavilo. Celkově jsme byli míň nervózní a atmosféra na závodech byla pohodová.
První jumping Goru teda po pravdě moc nenadchl, protože se v průběhu rozhodla, že si zaběhne pro svůj balónek, který jsme nechali pod židlí...což byla velká chyba . Druhý se povedl líp a diskvalifikace byla vyloženě chybou paničky, protože místo "hop" řekla "tunel" a tak šla Goruš do tunelu, který byl kousek od překážky. A ve třetím šla Goruš na dálku místo na slalom (který ji zas tak nebaví ). Zbytek parkuru jsme pak doběhli bez chyby.
Tak třeba to bude o příštích závodech zase o něco lepší.

19.4.2009 - Agility závody v Ostravě - Naše první oficiální závody. Moc slavně sice nedopadly, ale je to pro nás cenná zkušenost a to ve všech směrech... Goruš běžela moc pěkně jumping. Škoda byla, že jsme se úplně na poslední překážce diskvalifikovali, ale jinak celý parkur běžela dobře. No a na dvou parkurech agility jsme se taky diskvalifikovali, ale ty se nám moc nevedly už od začátku. Goře se prostě nějak nelíbily ty "cizí" překážky .